Šioje svetainėje naudojami slapukai

Informuojame, kad tam tikrų slapukų naudojimui reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti privatumo politiką.

Sau 29, 2024

Kava biurui – lyg paruošta baristos: rūšinė kava aromatingoms pertraukėlėms

Kava biurui – lyg paruošta baristos: rūšinė kava aromatingoms pertraukėlėms

Kava biurui – lyg paruošta baristos: rūšinė kava aromatingoms pertraukėlėms

Kava biurui ir jame dirbančiam kolektyvui vis dažniau tampa kur kas daugiau nei tiesiog gėrimu. Darbo aplinkoje, kurioje kūrybiškumo, motyvacijos ir energijos įveikti didelius iššūkius prireikia kaip niekad daug, trumpa kavos pertraukėlė – tai atokvėpio, šviežių minčių pliūpsnio, o kartais – ir naujų užmegztų ryšių sinonimas.

Kavos kultūrai plečiantis už kavinių sienų, poreikis kokybiškoms kavos pupelėms bei šiam aromatingam gėrimui, pasiekiamam ranka, auga ir biuro aplinkoje. Kaip rūšinė kava ir jaukus kavos kampelis gali praturtinti jūsų įmonės atmosferą bei kaip pasirinkti kavos skonį, kurį akimirksniu pamils visas kolektyvas?

 

Kava biure – ne tik privalumas, bet ir būtinybė

Ar žinojote, kad net 68 % žmonių Europoje kava kiekvieną (arba beveik kiekvieną) dieną vaišinasi būtent savo darbo vietoje? Didžioji dalis kavos mėgėjų jaučia simpatiją šio gėrimo skoniui, tačiau kava biure neretai pasirenkama ir dėl kitų priežasčių. Pavyzdžiui, norint atstatyti senkančios energijos lygį ar tiesiog pailsėti trumpoje pertraukėlėje.

Kol vieniems nuo šviežios kavos puodelio prasideda intensyvus rytas, kitiems tonizuojantis gėrimas pažymi vidurdienį ar net tampa ritualu darbo dienos pabaigoje. Tiesa, nepaisant to, kada, kodėl ir kaip kava ragaujama darbo aplinkoje, svarbu nepamiršti vieno. Didelei daliai darbuotojų šis gėrimas ne tik funkcinis, bet ir džiuginantis savo skoninėmis savybėmis.

 

Rūšinė kava – naujausia tendencija biuro aplinkoje

Akivaizdu – poreikis skaniai kavai peržengia kavinių sienas, šiandien įsiliedamas jau ir darbo aplinkoje. Jei anksčiau kone vienintelė išeitis, besidomintiems kava biurams, buvo komercinė kava, šiandien alternatyvų jau kur kas daugiau. Rūšinės kavos pupelės, kaip ir kokybiškų kavos aparatų nuoma – jau seniai ne tik prabangių kavinių atributas. Drauge tai ir tvaresnė, etiškesnė bei gana dažnai pasirenkama alternatyva, skirta ir kolektyvams, kuriems rūpi kokybiškos kavos skonis. 

 

Kas yra rūšinė kava?

Rūšinė kava žavi unikaliu ir ypač plačiu skonio profiliu, kuriame juntamos įvairios poskonių užuominos: pavyzdžiui, lengvos vaisių, riešutų, gėlių ar šokolado natos. Įgudę kavos gerbėjai, paragavę rūšinės kavos, neretai gali įvardyti ne tik juntamus skonius, bet ir kavos kilmę ar net regioną, kur buvo užaugintos bei apdorotos rūšinės kavos pupelės. Lyginant su komercine kava, rūšinės pupelės džiugina šviežesniu skoniu. Jos paprastai yra skrudinamos kur kas vėliau, neretai – net prieš pat pristatant į pirkėjo rankas.

 

Kava verslui: kaip pasirinkti geriausią rūšinę kavą?

Iš pirmo žvilgsnio kava biurui ir tinkamo sprendimo paieškos – kiek sudėtinga užduotis. Juk čia svarbu pasirinkti rūšinės kavos tipą (o kartais – net ir keletą skirtingų variantų), kuris patiktų visiems komandos nariams, norintiems pasivaišinti gardžios kavos puodeliu. Į kokius kriterijus atkreipti dėmesį būtina, o galbūt egzistuoja ir universalūs rūšinės kavos skoniai, kuriuos iškart pamilsta kiekvienas?

Viena pirmųjų rekomendacijų rūšinės kavos pasirinkime – susipažinimas su kolektyvo poreikiais kavai. Pirmenybė – rūgštesnei ar saldesnei kavai? Koks kavos paruošimo būdas patogiausias ar populiariausias jūsų biure? Galbūt didžiausi kavos entuziastai komandoje gali įvardyti net mėgstamą kavos tekstūrą? Jei teoriniame lygmenyje įvertinti poreikio kavai nesiseka, verta pakviesti kolegas kavos degustacijai. Praleisdami laiką turiningai, drauge nuspręsite, kurie rūšinės kavos skoniai patinka visiems, ir kokia kava biurui norisi praturtinti savo pertraukėles.

 

Kokybiška kava biurui: kai svarbus pirmasis įspūdis

Kava jūsų biure paprastai vaišinasi ne tik darbuotojai, bet ir ypatingomis progomis, o galbūt net kasdien besilankantys svečiai, potencialūs klientai ar verslo partneriai? Kaip ir prastos kavos puodelis, paliekantis toli gražu ne patį geriausią įspūdį, kruopščiai parinktas gėrimas pradžiugins svečio skonio receptorius. Be to, galbūt net taps puikia tema pokalbio pradžiai ar įžiebs norą į šį biurą būsimiems bendriems projektams (ir, žinoma, dar vienam puodeliui kavos) sugrįžti ne kartą.

 

Rūšinės kavos tiekimas verslui: kaip įsigyti rūšinės kavos?

Frazė „rūšinė kava“ jau indikuoja, kad šis gėrimas – kitoks nei kava, kurią įprastai ragaujame daugumoje biurų. Tačiau ar tai reiškia, kad rasti išskirtinę rūšinę kavą (o ypač tuomet, kai jos reikia daug) sudėtinga? Šiandien – tikrai nebe! Nors rūšinė kava atkeliauja iš pačių tolimiausių pasaulio regionų, jungiamąja grandimi tarp kavos augintojų bei klientų, biuro aplinkoje ieškančių naujų kavos skonių, tampa kavos tiekėjai Lietuvoje. Išsirinkite vieną jų ir aptarkite jūsų rūšinės kavos poreikius biure. Ieškote geriausio sprendimo tarp kavos kokybės, ypač plataus rūšinės kavos asortimento ir optimalios kainos? Verta žvilgtelėti į skrudyklas, galinčias kavą biurams tiekti tiesiogiai. Nors pastarųjų – ne itin daug (tačiau jų gretose – ir Backstage Roasters), toks bendradarbiavimas užtikrina dar platesnį rūšinės kavos pasirinkimą už draugiškesnę kainą.

 

Rūšinė kava biurui ir jaukesnei darbo atmosferai

Aišku viena: rūšinės kavos galia peržengia tiesiog skanaus gėrimo ribas. Nuo geresnės darbuotojų savijautos ir būdo pademonstruoti savo rūpestį komandai iki vieno pirmųjų ženklų, formuojančių įvaizdį apie jūsų įmonę – rūšinė kava tampa tendencija, patirtimi bei svarbia kavos kultūros dalimi. Kavos aparatų nuoma biure tampa nebe pridėtine verte, o kasdieniu biurų įpročiu, nepriklausomai ar komandoje vos keletas narių, ar įmonėje dešimtys kavos aramatą rytais mėgstančiųjų. Tegu kiekvienas gardžios kavos gurkšnis jums, jūsų kolegai ar klientui primena, kad geri rezultatai neatsiejami be produktyvumo, jaukios aplinkos bei artimų ryšių, užmegztų su rūšinės kavos puodeliu rankose.