Šioje svetainėje naudojami slapukai

Informuojame, kad tam tikrų slapukų naudojimui reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti privatumo politiką.

Sau 23, 2023

Baristos Karinos V60 receptas

Dalinamės mėgstamiausiu mūsų baristos Karinos V60 receptu. Šis receptas iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprastas, primena klasikinį V60 receptą, tačiau puikus skonis slypi detalėse.

Baristos Karinos V60 receptas

Dalinamės mėgstamiausiu mūsų baristos Karinos V60 receptu.

Šis receptas iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprastas, primena klasikinį V60 receptą, tačiau puikus skonis slypi detalėse. Kavą sudaro 99% vandens. Kietas vanduo pasižymi aukštu pH ir neleidžia ištirpti visoms kavos dalelėms, todėl kava gaunasi kartesnė ir rūgštesnė. Tinkamo pH vanduo* ištirpina kavos tiek, kiek reikia, tad kava įgauna daugiau saldumo ir atskleidžia tikrą kavos skonį. Rekomenduojame išbandyti šį receptą naudojant Tiche vandenį.

Kodėl ruošiame ir ragaujame iš vyno taurės? Jos forma kaip tulpė – didelis sienelių plotas ir taurės tūris pasitarnauja atskleidžiant kavos aromatą, kuris dar ir sustiprinamas taurei viršuje susiaurėjant. Tokiu būdu taip pat pabrėžiamas kavos saldumas, o riešutingos kavos tampa dar labiau sodrios, o rūgštesnės – atskleidžia daugiau vaisių/uogų aromatų. Pabandykite, nenusivilsite!

Receptui reikės:

– Hario V60 kavinuko
Popierinio filtro
Serviravimo indo arba puodelio
– Kavos malūnėlio
– Svarstyklių ir laikmačio
– 20 g kavos
– 300 ml 92°C vandens

Paruošimo eiga:

1. Vidutiniu rupumu sumalame 20 g kavos. Naudojant rankinį malūną su metalinėmis girnomis 20 pasukimų (nuo 0 padieties), keramikinius 6 (nuo 0 padieties). Kavos rupumas turėtų sutapti su bendru vandens subėgimo laiku 2:30 – 3:00 min.

2. Karštu vandeniu nuplauname filtrą, kad pašalintume popieriaus plaušą ir skonį. Suberiame kavą, pasiruošiame laikmatį – spaudžiame start ir sukamais judesiais įpilame 40 ml vandens. Svarbu, kad visa kava sušlaptų ir neliktų sausų dalelių.

3. Palaukite 30 s, pamatysite kaip išbėgs vanduo ir kava šiek tiek sukris į apačią. 30-tą sekundę įpilkite dar 110 ml vandens sukamais judesiais. Vandens srovė atliks savo darbą ir pajudins/pamaišys kavos daleles, paspartins jų tirpimą vandenyje.

4. Laukite kol išbėgs didžioji vandens dalis ir tuomet įpilkite dar 150 ml vandens. Kai supilsite visą kiekį, pajudinkite kavinuką sukamais judesiais – sudrumstas vanduo nuplaus prilipusias kavos daleles nuo sienelių ir sulygins kavos tirščius į plokščią dugną. Taip vanduo geriau filtruosis pro kavą ir tikrai pasisavins visą skonį.

 

Jei kava filtruojasi per ilgai ir skonis kartokas, sunkus ir intensyvus – pamėginkite malti kavą stambiau ar ruošti mažiau gramų (būtinai laikykitės 1:15 kavos ir vandens santykio).

Jei kava filtruojasi greitai ir skonis silpnas, skystas ar rūgštokas – pamėginkite sumalti kavą smulkiau ar ruošti šį receptą su daugiau gramų išlaikant 1:15 santykį.

Skanaus!

 

*Svarbus bendras skaičius kalcio (Ca) + magnio (Mg) vandenyje. Geriausia kai
kalcio (Ca) ir magnio (Mg) kiekis yra tris kartus didesnis nei vandenyje esantis bikarbonatu (HCO3) skaičius. Įprastai matuojama ppm arba mg/l. Pvz: 150 ppm (Mg + Ca) = 50 ppm HCO3. Kalcis ir magnis reikalingi norint ekstrahuoti ar ištirpinti kuo daugiau vandenyje tirpių elementų iš kavos (pagrinde silpnųjų rūgščių). Vandelinio bikarbonatas atsako už ruošiamos kavos pH bei galutinį skonių balansą (rūgštu/kartu).