Šioje svetainėje naudojami slapukai

Informuojame, kad tam tikrų slapukų naudojimui reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti privatumo politiką.

V60 Receptas (300 ml)

Šis kavinukas tikrai turi savo braižą - švelni, šilkinė ir lengva kava. Kavinukas sukurtas ir gaminamas Japonijoje, o sienelės sudaro 60 laipsnių kampą, tad ir pavadintas V60. Sienelėse yra iškilimai, kurie padeda palaikyti tinkamą drenažą visame filtro plote. Kadangi skylė sukurta apačioje per centrą - didžioji skysčio dalis filtruojasi būtent ten, tad svarbu, kad kava dugne sukristų lygiai. Tuomet visas vanduo filtruojasi per kavą ištraukdamas iš kavos visus skonius.
LET’S MAKE SOME PROPER COFFEE
LET’S MAKE SOME PROPER COFFEE
LET’S MAKE SOME PROPER COFFEE
Šiam receptui reikės
300 ML

Kavos malūnėlio
V60 dekanterio
V60 kavinuko
Popierinių V60 filtrų

PROCESAS TRUMPAI
~3 MIN
  1. Pasverkite 20 g kavos
  2. Sumalkite pakankamai stambiai
  3. Nuplaukite popierinį filtrą
  4. Pirmas pylimas apie 50 ml vandens
  5. Antras pylimas apie 300 ml vandens
  6. Tinkama ekstrakcija
  7. “Flatbed” ir skanaus!
01
Santykis 1:15

Ruošiant klasikinius V60 receptus rekomenduojame naudoti 1:15 kavos ir vandens santykį. Šiam receptui naudojame 20 g kavos ir 300 ml vandens.

02
Sumalkite stambiau

Ruošiant kavą su šiuo kavinukų malimas svarbiausia! Būtent sumaltos kavos rūpumas nulems per kiek laiko subėgs visas vandens tūris, o tai lemia kavos skonį. Jei kava sumalta: per stabiai – subėgs per greitai, bus rūgšti ir skysta, jei per smulkiai – bus karti. Malimas turėtų būti apie 6 (0-10 skalėje).

Malūnėliai su keramikinėm girnom (Hario, Porlex):
8-9 click
Malūnėliai su plieninėm girnom (Timemore, Comandante):
18-22 click

03
Jokio popieriaus skonio

Labai rekomenduojame prieš ruošiant kavą nuplauti popierinį filtrą su verdančiu vandeniu. Kuo karštesnis tuo geriau. Kartu sušildysite ir indą, kuris palaikys tinkamą temperatūrą ruošiant kavą.

04
Pirmas pylimas 50 ml

Pirmas pylimas apie 50 ml vandens. Užpylus kavą svarbu sukamuoju judesiu pajudinti indą ar pamaišyti su šaukštu. Įsitikinkite, kad visa kava sušlapo.

Vandens temperatūra priklauso nuo kavos skrudinimo lygio. Kuo šviesesnis skrudinimas – tuo karštesnis vanduo. Labai šviesiai skrudintas kavas šiuo receptu ruoškite su 95-98°C vandeniu. Espresso skrudinimo kavą ruoškite žemesnėje temperatūroje 90-92°C.

05
Antras pylimas iki 300 ml

Antras pylimas prasideda 30-tą sekundę. Tuomet vidutinišku greičiu per ateinančias 30s supilame visą vandenį iki 300 ml žymos.

06
Tinkama ekstrakcija

Supylę visą vandens kiekį su šaukštu pamaišykite tik vandens paviršių – pajudinsite plūduriuojančias daleles, kurios nuskęs, o sukamieji judesiai nuplaus prie sienelės prilipusią kavą.

07
"Flatbed"

Paskutinis veiksmas – pasukime kavinuką, kad visa kava sukristų ant dugno ir suformuotų plokščią dugną. Šis veiksmas užtikrins, kad vanduo filtruosis pro kavą vienodai ir ištrauks iš kavos puikiausius skonius. Bendras ruošimo laikas 2:00-3:00 min.

08
Skanaus!