Šioje svetainėje naudojami slapukai

Informuojame, kad tam tikrų slapukų naudojimui reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti privatumo politiką.

Itališko kavinuko receptas

Tikra kavos ruošimo klasika tiems, kas mėgsta stipresnę ar pienišką kavą. Rezultate jausite daug intensyvesnę, pilno kūno kavą, kuri puikiai jausis ir kavos gėrimuose su pienu.
LET’S MAKE SOME PROPER COFFEE
LET’S MAKE SOME PROPER COFFEE
LET’S MAKE SOME PROPER COFFEE
Šiam receptui reikės
220 ML

Itališko Moka kavinuko
Filtruoto ar buteliuoto vandens
Svarstyklių
Kavos malūnėlio

PROCESAS TRUMPAI
6 MIN
  1. Užsikaitinkite vandenį iki 60-80°C
  2. Sumalkite pakankamai smulkiai
  3. Kavos iki viršaus
  4. Nukalkinkite kavinuką, filtruokite vandenį
  5. Stebėkite
  6. Stabdome ekstrakciją
01
Karštas vanduo

Pirmas ir svarbiausias žingsnis – užsikaitinkite vandenį (iki 60-80°C) ir tik tuomet įpilkite į kavinuką. Vandenį pilkite iki vožtuvo.

02
Kavos rupumas

Mokos kavinukui kavą malame pakankamai smulkiai (3 skalėje 0-10). Priklausomai nuo skonio – rupumą galimą keisti. Rūgštesnes kavas patariame malti vos stambiau. Taip pat stambesnis malimas tinka tuomet, jei mėgstate gerti juodą kavą.

03
Kavos iki viršaus

Visada ruoškite mokos kavinuką pilną kavos. Kavos kiekis svyruos nuo ruošiamo kavinuko dydžio. Keli patarimai siekti tobulumui:

Jei kava gaunasi per rūgšti – berkite mažiau kavos ar sumalkite ją stambiau.
Jei kava bus silpna ir karti – įdėkite šiek tiek daugiau kavos ar sumalkite ją smulkiau.

04
Patarimai

Higiena = puikus skonis. Nukalkinkite kavinuką, kai pastebite susikaupusias kalkes. Guminė tarpinė visada turi būti balta.

Filtruotas vanduo = skanesnė ir išraiškingesnė kava.

Įpilkite truputėli vandens į viršutinę kavinuko dalį – kai pirmi lašai išbėgs, jie nenudegs prisilietę prie įkaitusio plieno.

Niekada nesuspauskite įbertos kavos.

05
Stebėkite

Atverkite viršutinę kavinuko dalį ir stebėkite kada išbėgs kava. Naudokite mažą-vidutinį galios nustatymą, srovė turi būti lėta ir nuo pirmų pasirodžiūsų lašų kava turi išbėgti per 60-120s.

06
Stabdome ekstrakciją

Kai paskutiniai lašai tampa labai šviesūs ir permatomi, uždarykite dangtelį ir pakiškite apatinę dalį po šaltu vandeniu, kad sustabdytumėte kavos ruošimą ir išvengtumėte karčių ir nemalonių poskonių kavoje.