Šioje svetainėje naudojami slapukai

Informuojame, kad tam tikrų slapukų naudojimui reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti privatumo politiką.

French Press (500 ml)

French Press kavinukas išvydo dienos šviesą dar 1923 metais su tikslu atskirti pomidorų sultis nuo minkštimo. Tuo metu jį sukūręs Ugo Paolini pamatė tikrą šio įrankio potencialą ir panaudojo jį kaip kavinuką. Skani, intensyvaus skonio ir tirštesnės tekstūros kava - toks yra šio kavinuko charakteris. Tiesa šis kavos ruošimo būdas, kuomet sumalta kava yra užpilama vandeniu vienu metu, pilniau atskleidžia visus kavos poskonius ir leidžia padaryti mažiau klaidų kavos ruošime.
LET’S MAKE SOME PROPER COFFEE
LET’S MAKE SOME PROPER COFFEE
LET’S MAKE SOME PROPER COFFEE
Šiam receptui reikės
500 ML

French Press kavinuko
Skanios kavos
Kavos malūnėlio
Svarstyklių
500 ml vandens

PROCESAS TRUMPAI
6 MIN
  1. Santykis 1:13
  2. Užpylus palaukime
  3. Pamaišykime paviršiuje susidariusią plutą
  4. Skanaus!
01
Santykis 1:13

Nesvarbu kokio dydžio kavinuką turite, mes patariame naudoti 1:13 kavos ir vandens santykį. Ruošiant didesnį kiekį kavos naudokite 1:15 santykį.
Pavyzdžiui: 35 g kavos ir 500 ml vandens arba 60 g kavos ir 1 l vandens.

Malimas: vidutinis-stambus.

02
Užpylus palaukime

Užpilkite kavą 92-96°C vandeniu. Šviesiau skrudintoms kavom naudokite karštesnį vandenį, o espresui skrudintom kavoms naudokite vėsesnį vandenį. Užpylus karštu vandeniu, nieko nedarykite ir palaukite 3 minutes.

03
Kavos pluta

Po 3 minučių su šaukštu pamaišykite paviršiuje susidariusią plutą. Tuo metu išsiskiria daugiausia aromato, tad drąsiai pauostykite, kaip skaniai kvepia jūsų ruošiama kava. Kai pamaišysite, su šaukštu sugriebkite viską, kas plūduriuoja, uždėkite ir nuspauskite stūmoklį.

04
Jūsų skaniausias kavos puodelis

Ruošiant kavą šiuo kavinuku tikrai sunku kažką padaryti blogai. Keiskite kavos ir vandens santyki, temperatūrą ir ragaukite kavą su pienu – atraskite savo receptą!

05
Mažos, bet svarbios detalės

1. Kuo šviesiau skrudinta kava, tuo karštesnį vandenį reikia naudoti tam, kad palengvėtų kavos tirpimas.

2. Kuo smulkiau malsite kavą, tuo intensyvesnį puodelį paruošite.

3. Po kelių minučių pamaišius viršuje susidariusą plutą – kava nusėda ant dugno natūraliai.