Šioje svetainėje naudojami slapukai

Informuojame, kad tam tikrų slapukų naudojimui reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Skaityti privatumo politiką.

Sau 26, 2023

Baristos Godos Aeropress receptas

Dalinamės mėgstamiausiu mūsų baristos Godos AeroPress receptu. Šis receptas pasižymi intensyviu skoniu, suteikia kavai tirštumo ir paryškina saldumą.

Baristos Godos Aeropress receptas

Dalinamės mėgstamiausiu mūsų baristos Godos AeroPress receptu.

Šis receptas pasižymi intensyviu skoniu, suteikia kavai tirštumo ir paryškina saldumą. Paslaptis slypi paruošime – pradžioje ruošiamas kavos koncentratas, kuris vėliau praskiedžiamas karštu vandeniu. Receptas primena Americano gėrimo ruošimą, tad dažnai vadinamas tiesiog “AeroPress Americano”.

Receptui reikės:

– AeroPress kavinuko
– Jūsų mėgstamos kavos
– Malūnėlio
– 400ml vandens

Paruošimo eiga:

1. Stambiai sumalkite 28 g kavos 8 (0-10 skalėje). Toks kavos rūpumas tinka ir ruošiant kavą su French press.

2. Naudokite 2 aeropress filtrus, įdėkite juos į laikiklį ir nuplaukite su karštu ar verdančiu vandeniu, kad pašalintumėte popieriaus skonį.

3. Paruoškite 92-94 °C vandenį, įberkite kavą, užpilkite 180 ml karšto vandens ir paleiskite laikmatį.

4. Sutiksėjus 30 s pamaišykite kavą 5 kartus. Pakartokite maišymą 50-tą sekundę.

5. Sutiksėjus laikmačiui 01:20min įdėkite stūmoklį ir pradėkite labai švelniai spausti. Taip švelniai, kad per pirmas 10s stumoklis pajudėtu tik truputį. Tikslas – palengva užkimšti filtrą smulkiomis kavos dalelėmis, kad toliau spaudžiant susikurtų didesnis slėgis. Išspausti visą tūrį turite iki 1:50-2:00min.

6. Pagal skonį, pilkite 150-200 ml vandens ir pamaišykite. Tikslas išlaikyti galutinį 1:15 kavos ir vandens santykį. Tačiau tik mes patys žinome, kaip mums patinka, tad taisyklių čia kaip ir nėra.

Labai patariame šią kavą gerti atsivėsinus iki 40-50 °C. SKANAUS! ☕️😋